Hradešice    -    Dlouhá Ves    2    :    0    /1    :    0/

V neděli jsme na svém hřišti přivítali nebezpečného soupeře. Oba tábory se velmi dobře znají, a tak se místo pěkného fotbalu očekával boj o každý míč od první do poslední minuty. To se bohužel také potvrdilo. V prvním poločase stojí za zmíňku jen tutovka Lukáše Zdichynce, který postupoval zcela sám na brankáře, ale zakončil střelou vedle branky. Hra byla oboustranně plná nepřesností a odehrávala se převážně uprostřed hřiště. My zmatkovali při přechodu do útoku a soupeř se tradičně spoléhal na svojí silnou stránku a tou jsou standardní situace. S tím jsme si ale dokázali bez větších problémů poradit. Úvodní gól zápasu jsme dokázali vstřelit ve 40.min, kdy po přihrávce z pravé strany nezaváhal před brankou David Vaněček.

Druhý poločas byl stejný jako ten první. Místo hezkých kombinačních akcí vidělo početné publikum plno soubojů, které byly často na samé hraně pravidel hry. My jsme se s přibývajícím časem přece jen trochu uklidnili a dokázali držet míč na svých kopačkách. Ovšem tato část hry měla bohužel jepičí život. Hosté ještě zkoušeli s výsledkem něco udělat, ovšem naše spolehlivá obrana je do šancí nepouštěla. My jsme vítězství potvrdili chvilku před koncem, kdy skóroval střídající Adam Hosnedl.

Jestliže jsme špatný výkon z minulého týdne mohli svést na nekompletní sestavu, nedělní bídný výkon nemá omluvu. Za celý zápas jsme si vypracovali minimum brankových příležitostí, kdy nám chybí fotbalová kvalita, chytrost a kreativita na útočné polovině hřiště. Vzadu problém nemáme, opět jsme neinkasovali a za celý zápas hosty nepustili do jediné větší příležitosti, ale naše útočná fáze není dobrá. Poprvé na jaře vstřelil gól útočník a to ještě střídající hráč, který na hrotu zaskakoval. S tím musíme něco udělat.  Na druhou stranu, pamatuju doby, kdy jsme hráli velmi dobrý fotbal a prohrávali zápas za zápasem. Takže hlavní jsou tři body a vědomí, že víme, na čem zapracovat.

___________________________________________________________________________________________________________________________

Janovice    -    Hradešice    3    :    4    /1    :    2/

V Janovicích jsme již několik sezón nedokázali vyhrát. Jedním z důvodů našich neúspěchů bylo také to, že jsme shodou okolností nikdy nepřijeli v kompletní sestavě. Bohužel jsme tuhle tradici neporušili ani tuto sobotu a naše sestava opět nebyla "ideální." První čtvrthodina byla na perfektním trávníku oťukávací, protože jsme sami nevěděli, co od sebe můžeme očekávat. Pak jsme se přece jen trochu rozehráli a získali mírnou převahu, ze které vyplynuly brankové příležitosti. První gól utkání vstřelil Petr Říha, kdy jeho volný přímý kop neudržel domácí brankář v rukavicích a šli jsme poměrně lacino do vedení. Vzápětí jsme přidali druhou branku, kdy se na hranici pokutového území individuálně prosadil František Melka a nedal brankáři šanci. Bohužel také my jsme individuálně chybovali a umožnili domácím snížit. Na laciné branky to bylo 1:1. V prvním poločase jsme měli ještě jednu příležitost skórovat, ale brankář domácích lehkou tečí znemožnil Františku Melkovi přidat další branku.

Druhý poločas se naplno ukázalo, jak důležití jsou pro nás hráči, kteří v tomto utkání chyběli. Domácí přebrali iniciativu a byli lepší než my. Nám se úplně rozpadla obranná činnost a v 55.min srovnali domácí skóre. V tu dobu jsme nehráli dobře, individuálně jsme chybovali a na některých hráčích bylo vidět, že nemají sebevědomí na rozdávání. Často jsme se zbytečně zbavovali míče a nevypadalo to na to, že bychom ještě mohli přidat nějakou branku. Jenže v 65.min jsme šli opět do vedení, kdy se uvnitř pokutového území prosadil David Vaněček. Bohužel jsme o chvilku později opět inkasovali a domácí mohli přidat další branku, ale to jsme se štěstím přestáli. Naopak se v 78.min střelou ze střední vzdálenosti podruhé v utkání prosadil Petr Říha a opět jsme vedli. Domácí vsadili vše na útok, zahrávali před koncem zápasu několik rohových kopů, ale vyrovnání se nedočkali a my tak uhájili těsné vítězství.

V první řadě musím poděkovat klukům z našeho B týmu, protože pomohli, když nám teklo do bot. Samozřejmě to pro ně bylo na velkém hřišti bez jediného tréninku těžké, ale nakonec jsme to nějak ukopali. O tom, že jsme nebyli v pohodě svědčí tři inkasované branky, když vezmeme v úvahu, že za celou sezónu jsme do tohoto kola dostali jen osm gólů. Na některých hráčích bylo vidět, že jim netradičně teplé počasí dělá velké problémy /takhle se diplomaticky popisuje slabá fyzička/ a o to cennější je sobotní výhra. Spravedlivější by asi byla remíza, ale štěstí se tentokrát přiklonilo na naší stranu. Za týden bychom už měli být kompletní, a tak doufám, že v domácím prostředí předvedeme proti Dlouhé Vsi jiný výkon.