Hradešice – Velké Přítočno – 7:3 (3:1)

Sobota 17.8.2013, 17:30 hod.

Poslední letní přípravné utkání proběhlo nedaleko Horažďovic v příjemném fotbalovém areálu Sokola Hradešice hrajícího I.B třídu a kromě možnosti ověření momentální formy hráčů před vstupem do nové sezóny 2013/14 měl tento výjezd týmu posloužit i jako jakýsi „teambulding“. A prověrka to byla hodně ostrá, zejména z pohledu kvality domácího týmu, který předváděl nad očekávání skvělý výkon. Do karet jim sice hrálo, že Přítočno přijelo v hodně slátané sestavě a bez brankáře (v brance tak musela zaskočit domácí gólmanská dvojka), to však jejich herní úroveň pouze podtrhlo. Krok s domácími drželo Přítočno jakžtakž ještě v průběhu prvního poločasu, když penaltou snižoval na 2:1 Zieber. Vzápětí se ale stav opět měnil ve prospěch domácích a pak už nebylo o vítězi pochyb. Na poslední dvacetiminutovku musel navíc do branky Přítočna Šiler, doposud hrající v poli, a na hrot naskočil patnáctiletý Tomáš Janoušek. Hradešice však na tempu nijak neubraly a dotáhly dalšími čtyřmi góly zápas k jasnému vítězství.

Klání následně pokračovalo i v hospůdce na hřišti, kde se grilovalo maso a klobásky a žízeň zaháněla zrzavým mokem s bílou pěnou. Kdo vyhrál toto klání, či kdo šel první spát pod širák nebo do přivezených stanů, o tom tiskové agentury raději pomlčely …

Sestava (SK VP):

?? (70´ Šiler)