14.kolo 22.-23.03.2014

MĚČÍN   -   HRADEŠICE  3 : 2 (2 : 1)

Evžen Veselý

Utkání dvou sousedů v tabulce začalo ve svižném tempu.  Již v první minutě po kombinační akci otevřel skoré Jan Klíma přízemní střelou. Hosté po zahraní rohového kopu  Milan Hlaváč hlavou vyrovnal. Utkání mělo dobrou úroveň a domácí zásluhou Lukáše Čejky a jeho úniku, který ve 13. mim dostal domácí do vedení. Druhá půle byla obrazem prvního poločasu a ve 48. mim unikl Lukáš Čejka a jeho centr zužitkoval Jan Duchek ve třetí branku. Domácí se spokojili s výsledkem, Hradešice toho využili a výsledkem byla branka Michala Buchty.

Milan Černík

Při problémech se sestavou museli za hosty do zápasu nastoupit i hráči se zdravotními problémy a také 3 dorostenci, přičemž 2 z nich nastupovali na tomto hřišti před 1 rokem ještě v žákovské kategorii. Přesto jeden z nich, Michael Buchta, vstřelil v 73. min. po centru P. Melky kontaktní branku na 3:2. Tu první dal za hosty hlavou M. Hlaváč po centru J. Hnojského již v 6. min. utkání, ale tou jen srovnával na 1:1. Hosté totiž prospali začátky obou poločasů a po chybách umožnili domácím skórovat vždy ve druhé minutě 1. i 2. poločasu. I když byli domácí po většinu zápasu lepším týmem, hostům patřilo závěrečných 25 min. utkání a mohli si odvézt nejméně 1 bod, kdyby D. Novák proměnil v 90. min. svoji 100% šanci. Přestože tento kanonýr vstřelil na sušickém přípravném turnaji ve 3 zápasech 12 branek, v rozhodující chvíli prvního mistrovského zápasu selhal, když pouze nastřelil vyběhnuvšího domácího gólmana.

Sestava hostů: F. Míček - M. Šmrha (M. Florian), O. Starec, L. Šmrha, L. Melka (D. Vaněček), J. Hnojský, M. Hlaváč, P. Melka, V. Metlička, M. Buchta (V. Kotiš), D. Novák

Branky :  Klíma, Čejka Lukáš, Duchek - Hlaváč a Buchta.

Rozhodčí : Škarda ,Ruda a Nesvadba , ŽK 0 : 2.Diváků 80.