Sezóna 2016/2017

 

Fotky od Macka: www.zonerama.com/MartinM13/Album/3290331

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Přidělená čísla a zařazení družstev do soutěží ročník 2017-2018

   A3B   I. B  třída  B
1 TJ HAAS Chanovice SO ÚZ
2 TJ Chotěšov SO ÚZ
3 FK Žákava SO ÚZ
4 SK Starý Plzenec SO ÚZ
5 TJ Přeštice NE 10:15
6 TJ Lhota "B" NE dle hlášenek
7 SK Klatovy 1898 NE ÚZ
8 TJ S.Vrhaveč SO ÚZ
9 TJ Sokol Pačejov NE ÚZ
10 TJ Sokol Losiná NE ÚZ
11 TJ Sv.Hrádek SO ÚZ
12 TJ Sokol Hradešice NE ÚZ
13 TJ Sokol Štěnovice SO 16:00
14 SK Slavia Vejprnice "B" NE ÚZ

___________________________________________________________________________________________________________________________

BARÁŽ  2016-2017

2.zápas:

TJ Sokol Hradešice - TJ Sokol Měčín  2:0 (0:0)

Branky: 55. Melka Jakub, 82. Buchta Michael

Rozhodčí: Rubáš Jaroslav - Chmelík Miroslav, Fanfule Ladislav.  ČK 0:1 (77.Štampach Jakub), 350 diváků. 

Domácí utkání jsme nazačali dobře. Na hráčích byla vidět tíha odpovědnosti a důležitosti zápasu. Jen těžko jsme se dostávali do tempa, báli jsme se kombinovat a dopouštěli se zbytečných chyb. Největší šanci na skórování v prvním poločase měl F. Melka, kdy se po centru dostal do velmi dobré pozice, ale hlavou minul branku. Bohužel se nám krátce po sobě zranili T. Nováček a M. Šmrha. Museli jsme tak provést dvojí nucené střídání, což naší psychice nepomohlo. Jednalo se totiž o čtvrtého zraněného hráče v tomto dvojutkání. 

Ani druhý poločas jsme nedokázali navázat na naše jarní výkony a hra byla oboustranně podprůměrná. Přesto jsme se ujali vedení, kdy utekl po pravé straně V. Metlička a hosté ho dokázali zastavit jen za cenu faulu v pokutovém území. Následnou penaltu s přehledem proměnil J. Melka, pro kterého to byl s největší pravděpodobností poslední zápas v dresu Hradešic. Vstřelená branka nás trochu uklidnila, ale větší kvalitu do hry jsme přinést nedokázali. Definitivní pojistku v podobě druhé branky přidal M. Buchta, kdy se na pravé straně uvolnil F. Melka a ideálně předložil míč před branku Michalovi. Prakticky ze stejné pozice střílel o chvilku později V. Metlička, ale trefil jenom břevno. Zápas už se pak jen dohrával a domácí mohli po posledním hvizdu rozhodčího začít slavit postup do I. B třídy.

Dnes se ve mě tříštily dva pocity. Samozřejmě ohromná radost z postupu, ale zároveň rozčarování z toho, že jsme před pěknou diváckou kulisou nedokázali podat kvalitní fotbalový výkon. Musíme si uvědomit, že takový výkon by na soupeře v I. B třídě nestačil. Doufám, že nás jen svazovala nervozita. Pokud mám zhodnotit celý soutěžní ročník, myslím si, že jsme si postup zasloužili. Během celého ročníku jsme jen třikrát prohráli a to počítám i lehce vypuštěný poslední zápas s Buděticemi. Získat 63 bodů a nebýt první je sice trochu paradox, ale musíme uznat, že Vrhaveč byla letos zcela suverénní a prohrála v normální hrací době pouze jednou. My jsme museli do baráže, ale na druhou stranu jsme si mohli vyzkoušet, o čem jsou zápasy I. B třídy.

Nakonec musím poděkovat všem lidem, kteří se kolem hradešického fotbalu pohybují a ve svém volném čase zcela zadarmo věnují tomuto klubu spoustu energie a v konečném důsledku také vlastní finance.Jsou lidé, kteří si myslí, že všechno funguje tak nějak samo, ale to je velký omyl. Nebýt těchto obětavců, nebyla by šance fotbal v naší obci udržet. V příštím ročníku máme do soutěží přihlášeny čtyři mužstva. Mužstvo žáků do krajské soutěže, tým dorostu také do krajské soutěže a dvě mužstva mužů. A tým do I. B třídy a B mužstvo do IV. třídy. Mít přihlášeny čtyři družstva je na naši vesnici opravdu velký počin a myslím, že jsme v okolí trochu rarita. Fotbalu chtiví diváci tak budou mít možnost sledovat na našem hřišti každý týden nějaký zápas.Takže ještě jednou velký dík všem, kteří se zasloužili o právě ukončenou úspěšnou sezónu.

___________________________________________________________________________________________________________________________

1.zápas:

TJ Sokol Měčín – TJ Sokol Hradešice   0:1 (0:0)

Branky: 69. D. Novák

Rozhodčí: Šlajs Jakub - Kříž Lukáš, Doksanský Tomáš,

220 diváků.

Do barážového dvojzápasu jsme nevstoupili dobře. Domácí byli prvních 15.min lepší a mohli vstřelit dvě branky, Franta Míček v brance ale předvedl dva výborné zákroky a podržel nás. Pak už jsme se zbavili úvodní nervozity a hru jsme vyrovnali. Také my jsme se dostali do dvou gólovek, ale rovněž na straně domácích se vyznamenal brankář. Do konce poločasu byla hra vyrovnaná a šancí už se urodilo jen minimum.

Druhý poločas jsme začali úplně jinak než poločas první. Byli jsme aktivní, snažili se hrát svoji hru a domácí přestali stíhat pokrývat naše kombinace. S tím začaly přicházet i naše šance, ale domácího brankáře se nám stále nedařilo překonat. Nakonec jsme přece jen vstřelili vedoucí branku, kdy se střelou z velkého vápna dokázal prosadit D. Novák, který přišel na hřiště během prvního poločasu za zraněného D. Vaněčka. Měli jsme i další šance, nastřelili jsme tyč a břevno, ale další branku jsme už nevstřelili. Domácí byli nebezpeční hlavně ze standardních situací, kdy na menším hřišti zahrávali VPK z vlastní poloviny až do našeho vápna, kde měli výškovou převahu. Naštěstí jsme to ale všechno uskákali a odvezli si do domácí odvety slibný náskok.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

SK BUDĚTICE 2012 - S. HRADEŠICE 2:1 (1:0)

Branky: 22. Melka Roman, 73. Melka Roman - 75. Florian Martin

Rozhodčí: Staněk Luděk, 210 diváků, ŽK 2:1.

K zápasu jsme odjížděli s vědomím, že musíme pošetřit síly na baráž a podle toho také vypadala naše dnešní sestava. Do utkání tak nastoupili kluci, kteří již nastupují jen za náš B tým/M. Florián, J. Gabriel/, kterým musím poděkovat za ochotu nastoupit. K tomu jsem ještě přibyl já a to už jsem nebyl na place možná rok. Nicméně jsme nesehráli špatné utkání, mrzí mě, že kluci, kteří se měli poprat o základní sestavu vypadali na hřišti poněkud odevzdaně.

Zápas jako takový byl sehrán na velmi tvrdém hřišti/bohužel klimatické podmínky neovlivníme/ a tomu odpovídal odskok míče a jako následek bolavé nohy/nemůžu se hnout/. Utkání bylo trochu uvolněné, a tak bylo dostatek šancí na obou stranách, bohužel domácí využili o jednu šanci víc a zvítězili. Pro nás je důležité, že se nikdo nezranil a že budeme připraveni na utkání v baráži. Co se baráže týká, je jasné, že se můžeme utkat s Částkovem, což je poblíž Tachova a nebo s trojicí Měčín, Nýřany, Mýto B. O těch třech se rozhodne v neděli, kdy Nýřany a Mýto hrají své zápasy.  V úterý od 18 hodin si dáme ještě trénink, takže vás všechny očekávám. 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

S. HRADEŠICE - TJ START DEŠENICE 11:1 (7:0)

Branky: 7. Hnojský Jan, 12. Buchta Michael, 17. Melka Patrik, 24. Vaněček David, 32. Melka Patrik, 34. Melka František, 39. Melka František, 53. Buchta Michael, 66. Buchta Michael, 75. Metlička Václav, 88. Melka František - 82. Loos Martin (pen.).  Rozhodčí: Marek Pavel, 100 diváků, ŽK 1:1.

Dnešní zápas se mi pochopitelně hodnotí lépe než minulý týden. Před utkáním jsme si vysvětlili určité věci a asi to zabralo. Na druhou stranu není třeba dnešní výsledek nějak přeceňovat. Bylo ale evidentní, že jsme hráli s chutí a snažili se po celých devadesát minut udržet potřebné nasazení a koncentraci tak, jak je nutné. To se nám sice úplně nepovedlo, ale na výsledek zápasu to nemělo až takový vliv.

Tak jak jsme v poslední době zvyklí, nástup do utkání jsme měli výborný a na rozdíl od minulých zápasů jsme svoje šance využili a brzy vedli o tři branky. To určilo další směr vývoje utkání, ve kterém jsme po celou dobu jasně dominovali a bylo jen otázkou, jakým výsledkem to skončí. Fotbalem jsme se dnes opravdu bavili, nutno říct, že nám to soupeř umožnil. Branky jsme stříleli po hezkých fotbalových akcích, nebylo to nic náhodného a je jen škoda, že jsme ve druhém poločasu trochu polevili a nevyužili svoje další gólové příležitosti. 

Takže na závěr jen konstatování, že jsme si trochu spravili chuť po nevýrazných výkonech v posledních dvou kolech. V baráži nás ale čekají kvalitativně úplně jiní soupeři, takže se musíme dál poctivě připravovat a uvidíme, na co to bude stačit.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

TJ NEZAMYSLICE - S. HRADEŠICE 1:1 (0:0) PEN: 2:4

Branky:68. Kubovec Josef - 53. Melka František. Rozhodčí: Duda Miroslav,ŽK 1:2, ČK 1:0 (72.Krejčí Jaroslav).

Upřímně řečeno, do hodnocení sobotního zápasu se mi moc nechce. Budu to ale muset zkousnout a pár vět napíšu.

Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas, protože domácí potřebují každý bod k záchraně a určitě neprodají svoji kůži lacino. Nezačali jsme vůbec špatně a hned v úvodu jsme měli několik slibných příležitostí, ale Lukášovi Melkovi to tam prostě v současnosti nepadá tak, jak by si i on sám představoval. Celý poločas se hrálo prakticky na jednu branku, ale vstřelit gól se nám nepodařilo.

Začátek druhého poločasu jsme měli katastrofální a po výkopu brankáře jsme mohli inkasovat, ale domácí útočník přestřelil. Ukázalo se, že naše obrana vypadla absolutně z rytmu a stačilo jen nakopávat míče směrem k naší brance a to nám dělalo velké problémy. Domácí mohli jít klidně do dvoubrankového vedení, ale ani oni svoje příležitosti nevyužili. Možné vysvobození přišlo v 53. min, kdy se po hezké kombinaci Michal Buchta - Franta Melka, dokázal prosadit druhý jmenovaný. Z naší strany to ale bylo v tomhle zápase vše. Dále jsme dělali žákovské chyby v obranné činnosti a po "namazání" soupeři na nohu bylo vyrovnáno. V penaltách se vyznamenal Franta v bráně, protože dokázal dvě chytit a to nám stačilo na zisk bodu navíc.

To, co jsme dnes zvláště ve druhém poločasu předvedli, byl absolutně nejhorší výkon jara. Nedaří se nám individuálně a dopouštíme se chyb v taktických věcech, jako bychom tímto systémem hráli poprvé. Špatné postavení, chybné vystupování, prakticky žádná komunikace v týmu, malá nabídka do kombinace, to jsou všechno věci, které způsobují současnou formu některých hráčů. Ještě před čtrnácti dny jsme tyhle chyby nedělali a najednou jsme polevili v koncentraci a nasazení, jako bychom už měli v hlavách barážové zápasy, které nás v závěru soutěže čekají.  Jenže na baráž se musíme pořádně připravit a to dokážeme jen pokud budeme podávat kvalitní výkony ve zbylých zápasech a to jsme včera určitě nesplnili. Máme na čem pracovat. Je nutné pořádně potrénovat, abychom se dostali zpátky do pohody a začali opět předvádět kvalitní výkony.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

S. HRADEŠICE – S. HARTMANICE 2:1 (1:1)

Branky:2. Melka Lukáš, 80. Vaněček David - 32. Soudek Lukáš. Rozhodčí: Jakš Jan, ŽK 2:1, ČK 0:1 (67.Šimek Michal), 80 diváků.

V dnešním zápase jsme se utkali s týmem, který jsme už jeden a půl roku nedokázali porazit. Museli jsme se tudíž na utkání pořádně namotivovat, abychom neztratili důležité tři body. Hned s úvodním hvizdem sudího jsme se do hostů zakousli a během pěti minut nejen že jsme vstřelili úvodní branku, kdy se hlavou trefil Franta Melka, ale ještě jsme stačili nastřelit dvě tyče. Možná tohle byl důvod podcenění soupeře v dalším průběhu utkání.I když jsme hosty dále přehrávali, naše hra už nebyla tak kombinační, zbytečně jsme se utápěli v kličkách, naše přechody do útoky byly nepřipravené a uspěchané. Tahle hra seděla hostům a my je tím zbytečně vrátili do zápasu. Navíc jsme si dnes počínali příliš lehkovážně v obranné činnosti a po jedné takové zbytečné ztrátě míče jsme umožnili hostům srovnat skóre. Když jsme se i my dočkali po hezké akci branky, ta nebyla po signalizaci pomezního laika uznána pro ofsajd, i když jeden z hostujících hráčů stál v té době na brankové čáře. Dobře, mýlit se může každý.

O poločasové přestávce jsem byl nucen poprvé na jaře zvednout v kabině hlas, protože naše zbytečné chyby pramenily jen z nedostatečné koncentrace a lehkovážnosti. Druhý poločas už byl podobný většině domácích utkání. Soupeř se soustředil na udržení výsledku a my dobývali jejich branku. Zahrávali jsme spoustu rohových kopů, stříleli z dobrých pozic, ale hosté vše zablokovali a nebo je zachránil brankář. Sami pak občas vyráželi do poměrně nebezpečných brejků. A tak jsme vstřelili vítěznou branku po chybě hostující obrany, kdy se dokázal chytře prosadit David Vaněček.

Dnes to byl protrápený zápas. Vynikající úvod nás natolik ukolébal, že jsme pak upadli do průměru. Dnes jsme nebyli tak suverénní v zadních řadách, jak jsme zvyklí z ostatních zápasů. Za nos se ale musí také chytit naši útočící hráči, protože nevyužíváním stoprocentních šancí dávají naději soupeři, který třeba právě dnes by byl po deseti minutách zralý na ručník. Na tom musíme pořádně zapracovat. A jak jsem říkal, musíme ještě pořádně potrénovat, abychom byli připraveni na zbytek sezóny. 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

TJ Sušice B : S. Hradešice    2   :   3   /0   :   2/

Branky:47. Hubáček Pavel, 81. Hubáček Pavel - 3. Nováček Tomáš, 16. Melka Patrik, 51. Melka Patrik. Rozhodčí: Bína Roman, ŽK 1:4,  65 diváků.

K důležitému zápasu v Sušici jsme nepřijeli v kompletní sestavě, z různých důvodů chyběla řada hráčů, ve finále nás bylo jedenáct a jako imitace střídajícího hráče seděl na lavičce zraněný David Novák. Během druhého poločasu nás ještě přijel posílit Vašek Metlička ze souběžně hraného zápasu našeho B týmu. Ani domácí tým však nebyl kompletní, a tak na tom byly obě mužstva stejně.

Vstup do zápasu jsme zvládli na jedničku, protože už ve 3.min jsme se ujali vedení po dorážce Tomáše Nováčka. Tím jsme se uklidnili a byli jsme lepším týmem. Po hezké akci zvyšoval na rozdíl dvou branek Patrik Melka a za chvilku střílí David Vaněček do tyče. Pak se hra vyrovnala a po našem zaváhání v obraně se dostal do gólovky domácí útočník, ale Franta se v bráně vyznamenal a vyrazil střelu na roh.

Druhý poločas jsme nezačali dobře a opět po nedůslednosti v naší obraně měl spoustu času na zakončení Pavel Hubáček. Naštěstí jsme nepřestali hrát aktivně a za chvilku jsme opět vedli o dvě branky, kdy se podruhé gólově prosadil Patrik Melka. Branka to byla poměrně kuriózní, protože přeloboval vyběhnuvšího domácího brankáře.  Pak se hrál oboustranně kvalitní fotbal, domácí jednou střelou otřeli míč o břevno naší branky, my ale také nezaháleli a konstrukci domácí svatyně trefili dvakrát. Ke konci zápasu přibývaly standardní situace domácích a z jedné takové dokázal vstřelit kontaktní branku opět Pavel Hubáček. Do konce zápasu se už nic důležitého nestalo, a tak si odvážíme ze Sušice velmi cenné vítězství.

Dnes bylo vidět, že se potkaly dva týmy, které se snaží hrát kombinační fotbal a tomu také odpovídala předváděná kvalita hry. K tomu také nepochybně přispěl perfektní pažit na sušickém hřišti.  Celkově jsme zápas zvládli, po většinu utkání jsme hráli to, co jsme si naplánovali a myslím, že jsme byli o tu jednu branku lepší než domácí. Do příštího týdne, kdy hostíme Hartmanice, se musíme dát do kupy, abychom nehráli zápas opět v jedenácti lidech. Hartmanicím máme co vracet.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

S. HRADEŠICE - START LUBY B 3:0 (0:0)

Branky: 53. Buchta Michael, 76. Melka František, 88. Vaněček David. Rozhodčí: Dušek Václav, ŽK 0:1, 80 diváků.

Druhý zápas ve dvou dnech, to je fyzická zátěž, kterou jsme museli zvládnout tento víkend kvůli odloženému zápasu s Malým Borem. Z maximálního počtu šesti bodů jsme získali bodů pět, což je výsledek celkem uspokojivý. 

V sobotu už vypadalo hřiště o hodně lépe než při páteční dohrávce a my museli soupeře z Lub porazit. Nebylo to ale nic jednoduchého, na hráčích byla patrná únava z předchozího dne a dále nás v prvním poločase provázela neschopnost vstřelit branku. Jednou vyrážel brankář míč z brány na brankové čáře, podruhé ho na brankové čáře zastoupil spoluhráč, který vyhlavičkoval střelu Michala Buchty. Při další střele Patrika Melky stačil brankář vytěsnit tento pokus mimo bránu. Už se zdálo, že jsme zapomněli střílet branky.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako poločas první. Hosté se soustředili na bránění výsledku a my jsme se stále nedokázali prosadit gólově, i když šance na to opět byly. Lukáš Melka hlavičkuje po rohovém kopu přímo do náruče brankáře, Franta Melka postupoval sám na brankáře, ale místo střely šel do kličky a zase nic. Vysvobození přinesla střela Michala Buchty přesně za tyč. O tohle vedení jsme mohli v zápětí přijít, protože hosté se po ojedinělém útoku dostali do velké šance, ale Franta v bráně zachránil. Další šanci měl opět Franta Melka, ale v souboji trefuje ze dvou metrů břevno. O chvilku později už ale svoji šanci využívá a střílí svoji první branku od svého zranění v pátém kole v Měcholupech. Výhru pak završil David Vaněček v posledních minutách zápasu. 

Dneska to byl vzhledem k únavě z předchozího dne těžký zápas. V posledních týdnech jsme hráli s týmy, které se soustředily na úporné bránění výsledku a to nám dělalo problémy hlavně v tom, že nedokážeme být dostatečně trpěliví a pokud brzy nevedeme, znervózníme, zbytečně uspěcháváme zakončení nebo chvátáme v přechodech do útoku a pak máme nekvalitní, zbrklé zakončení. Výborný zápas dnes odehráli Tomáš Nováček, Michal Buchta i Míra Šmrha. Tomáš hrál ale jasný prim. Za týden nás čeká úplně jiný zápas v Sušici, kde domácí určitě nebudou bránit, ale budou nás chtít porazit. My ale máme svoji kvalitu a věřím, že v Sušici uspějeme.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Hradešice - Malý Bor   0   :   0    /0   :   0/    pen. 4   :   2

Na páteční dohrávku nedorazili hosté v kompletní sestavě, my jsme byli naopak připraveni, protože jsme byli po dlouhé době kompletní. Bohužel se hrálo na terénu, který byl velmi těžký a nedovoloval nám rozehrát naši typickou hru. Začali jsme dobře a již ve 3. min měl tutovku Tomáš Nováček, ale poprvé nás vychytal "malej Žíla" a ukázal nám, jak se bude dnešní souboj vyvíjet. Na těžkém terénu  jsme kombinovali pomalu, soupeř se stačil přesouvat a když jsme si vytvořili nějaký náznak šance,  špatně jsme řešili finálovku. Přece jenom jsme se dokázali několikrát protlačit do šance, ale Franta Melka v samostatném nájezdu neuspěl, kdy ho opět vychytal Žíla a Lukáš Melka z deseti metrů branku přestřelil.

Druhý poločas jsme přidali na tempu a vytvořili si několik stoprocentních gólovek, ale bohužel jsme včera totálně propadli v koncovce. Nejprve David Novák střílí v dobré pozici přímo do gólmana a Jakub Melka neproměnil svoje tři tutovky. Hosté hráli obětavě, spoustu střel dokázali zblokovat a nakonec ten jeden bod, pro který si přijeli, dokázali vydolovat.

V penaltovém rozstřelu jsme byli úspěšnější díky Frantovi v bráně, protože dokázal dvě penalty chytit

Dneska jsme nehráli dobře, těch důvodů je víc. Velký vliv na vývoj zápasu měl terén, který vyhovoval bránícímu týmu a my jako bychom s neustálým odskakováním míče od nohy, do autu, na prsa atd., ztratili pořádný drajf a nasazení. Bohužel jsme už čtrnáct dní kvůli klimatickým podmínkám neměli pořádný trénink a to je také znát. A tak se stane, že neporazíme tým, který za celý zápas vystřelí na naši branku jednou a  to ještě propagačně ze 30 metrů. Dneska nás čeká zápas opět v domácím prostředí, opět na těžkém terénu a já jenom doufám, že jsme si střeleckou nemohoucnost vybrali už včera.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

SK Bolešiny : S. Hradešice    0   :   2   /0   :   2/

Branky:7. Melka Lukáš, 36. Melka Jakub. Rozhodčí: Habada Vladislav ŽK 0:2, 60 diváků.

Do Bolešin jsme odjížděli s respektem k soupeřově umístění v tabulce a také v sestavě, která, řeknu-li to diplomaticky, nebyla ideální. Od začátku utkání bylo ale jasné, že máme jasně navrch. Dobře jsme kombinovali i na malém prostoru bolešinského hřiště a zvláště naše levá strana byla velmi aktivní a pro soupeře nebezpečná. Již v sedmé minutě se prosadil ve čtvrtém zápase za sebou Lukáš Melka a ke konci poločasu po secvičeném VPK skóroval Jakub Melka. Ještě předtím nám však nepřesný rozhodčí Habada upřel regulérní branku, kdy přerušil hru v momentu, kdy Lukáš Melka uklízel míč do prázdné branky. Důvodem přerušené hry byla údajně srážka dvou domácích hráčů uvnitř PÚ a možnost zranění.

Druhý poločas jsme si hlídali výsledek a čekali na nějaký rychlý brejk. Ke skórování jsme jich měli dostatek, ale bohužel jsme si ve finální fázi nepočínali dobře a řešili situace příliš zbrkle. Při jednom takovém protiútoku byl nevybíravým způsobem faulován David Novák/musel ihned střídat a ještě po zápase byl hodně otřesen/, ale nepískal se ani faul, natož udělena žlutá karta. Tenhle zákrok a rozhodnutí sudího trochu zvedl emoce. Na to reagoval rozhodčí Habada tím, že přišel za našimi hráči a oznámil jim, že je bude do konce zápasu "řezat", protože mu naši diváci nadávají. Posledních deset minut utkání už to byla jenom parodie na fotbal, při jakémkoliv kontaktu na naší polovině se pískal proti nám faul, přicházely absolutně nepochopitelné výroky sudího, domácí diváci odměňovali tuto komedii srdečným smíchem a v tomto duchu utkání skončilo.

Celkově můžu říct, že jsme utkání zvládli, soupeř za celý zápas nevystřelil na branku a řešil jsem jenom pár centrů.  Naše obrana fungovala bezchybně, a tak mám na kontě nulu, čímž jsem asi pěkně naštval Frantu Míčků. Teď nás čeká náročný víkend, protože hrajeme v pátek odložený zápas s M. Borem a v sobotu nás čekají Luby B.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

S.Hradešice – TJ Měcholupy   3   :   1   /2   :   1/

Branky:10. Nováček Tomáš, 25. Melka Lukáš, 52. Šmrha Miroslav - 18. Rašek Josef

Rozhodčí: Pressl Václav, 80 diváků.

V neděli jsme přivítali na svém hřišti tým, který byl v tabulce na čtvrtém místě se ztrátou devíti bodů. Se vší úctou k soupeři ale musím říct, že jsem čekal z jejich strany lepší výkon. My jsme dnes nesehráli úplně povedený zápas, zvláště v prvním poločasu byla hra neurovnaná a plná nepřesností.

V první půli nám totiž chyběla aktivita, pohyb ofenzivních hráčů byl prakticky nulový, a tak byli naši zadáci donuceni zakládat útoky dlouhými nákopy a ty, jak už jsem jednou zmínil, nejsou naší nejsilnější stránkou. Přesto jsme dokázali jít do vedení, kdy se po centru prosadil Tomáš Nováček. Krátce na to jsme měli zahrávat penaltu, kdy opět Tomáše fauloval hostující brankář v pozici, kdy už Tomáš chtěl uklidit míč do prázdné branky. Bohužel se nepískalo, a tak přišel trest v podobě dlouhého autu do našeho vápna a hosté z první střely na branku srovnali. Naštěstí dal hezkou branku po rohovém kopu Lukáš Melka a pak už jsme se trochu uklidnili, drželi míč na svých kopačkách, nehnali se zbytečně do nepřipravených útoků a poločas v pohodě dohráli.

Druhý poločas už byl z naší strany lepší a po ukázkovém presinku jsme šli do dvoubrankového vedení, kdy náš stoper  Jakub Melka z pozice  levého křídla nachází před brankou pravého beka Míru Šmrhu a ten už měl poměrně lehkou pozici před prázdnou brankou. Pak už jsme na hřišti jasně dominovali, hosté i za tohoto stavu bránili vlastní polovinu v deseti lidech a my se nikam zbytečně nehnali. Zhruba patnáct minut před koncem zápasu se hosté přece jenom odhodlali k odvážnějšímu fotbalu a nám se otevřela okénka v obraně. Měli jsme celkem čtyři stoprocentní šance, kdy sami postupovali na brankáře David Novák, Honza Hnojský, Vašek Metlička a nakonec Tomáš Nováček. Bohužel jsme ani jeden "samostatný nájezd" nevyužili, takže se už skóre neměnilo. Hosté vystřelili na naší branku jednou za celý zápas a to je trochu málo. Příští týden nás čeká derby s Malým Borem, na což se musíme pořádně připravit. Derby je vždy nevyzpytatelné, ale my ty kluky maloborský musíme smáznout.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Dukla Janovice : S. Hradešice    1   :   3   /0   :   1/

Branky:85. Urban Miroslav - 31. Novák David, 60. Novák David, 69. Melka Jakub
Rozhodčí: Jakš Jan, ŽK 4:3, 50 diváků.

Na sobotní zápas jsme neodjížděli v kompletní sestavě, protože nám, oproti minulému týdnu, chyběli Xavi a Míra Šmrha. Navíc janovické hřiště nepatří mezi naše nejoblíbenější, protože jsme tam v minulosti body získávali jen zřídka. Včera to ale neplatilo, protože jsme na perfektně připraveném pažitu, v okresním přeboru absolutně vyjímečném, podali dobrý výkon a zisk třech bodů je naprosto zasloužený.

Od začátku utkání jsme na hřišti jasně dominovali, dobře jsme kombinovali a domácí hráče do ničeho nepouštěli. Bohužel jsme nedokázali této převahy využít ke vstřelení branky. Zhruba po dvaceti minutách jsme od této hry upustili a domácí se nám v poli vyrovnali. Sice jsme je do žádných šancí nepouštěli, ale zbytečně jsme ztráceli míče v rozehrávce a museli se pouštět s domácími do osobních soubojů a začaly se objevovat tradiční "janovické emoce". Naštěstí ve 30.min utekl David Novák a prokázal, že branky střílet nezapomněl.

Ve druhém poločasu byl hodně důležitý zákrok Franty v bráně, kdy domácí rychle vhodili aut asi o třicet metrů blíže k naší brance než měli správně vhazovat, ale jak jsem už napsal, Franta domácího útočníka vychytal. Vzápětí vstřelil David svoji druhou branku a to už jsme se definitivně uklidnili. Hru jsme měli pod kontrolou a přidali třetí branku, kdy se z VPK trefil přesně Jakub Melka. Pak jsme měli další příležitosti, ale ani Lukáš Melka, Michal Buchta a znovu David Novák svoje tutovky neproměnili a opakovala se tak situace z minulého týdne, kdy jsme také neproměnili množství šancí. Posledních deset minut jsme nepochopitelně polevili a umožnili domácím snížit a k tomu ještě zahrávali několik nebezpečných VPK. 

Celkově jsem spokojen jak s výsledkem, tak s hrou. Až na některé výpadky jsme měli hru pod kontrolou, dobře jsme kombinovali, nechyběla potřebná aktivita. Řekl bych, že jsme využili perfektního hřiště ke svojí hře, minimálně jsme nakopávali balóny a snažili jsme se po většinu utkání kombinovat po zemi, což se nám poměrně dařilo, vzhledem k tomu, že mluvím o okresním přeboru. Příští týden nás čeká znovu těžký soupeř z Měcholup a já doufám, že předvedeme takový výkon, jako na podzim v Měcholupech .

__________________________________________________________________________________________________________________________________

S.Hradešice – S. Běšiny   6   :   0   /3   :   0/

Branky:12. Melka Lukáš, 24. Vaněček David, 29. Novák David, 48. Melka Jakub, 50. Melka Lukáš, 74. Hnojský Jan.
Rozhodčí: Hessová Tereza, Hofmeisterová Marie, Panušková Aneta, diváků 100.

Nedělní zápas jsme sehráli poprvé na domácím hřišti se soupeřem, který zatím během jarní části sezóny nedosahoval oslnivých výsledků. To se potvrdilo během utkání, kdy jsme soupeře po celý zápas jasně přehrávali a nastříleli do jejich sítě šest branek. Bohužel musím říct jen šest branek. Šancí na vstřelení dalších gólů jsme měli totiž daleko víc a je velká škoda, že jsme s nimi nedokázali správně naložit. Když jsem si to v hlavě spočítal, měli jsme vyhrát minimálně o deset branek. Bohužel jsme se v koncovce chovali příliš zbrkle a v těžších zápasech by se nám to mohlo vymstít. Ve hře jsme ale měli dobré pasáže, výkonem se mi hodně líbili Lukáš Šmrha s Jakubem, kteří levou stranu hřiště hodně provětrávali a pak se mi herně líbil Michal uprostřed, kde vybojoval hodně míčů, nefauloval a pokrýval velký kus hřiště. Samozřejmě jsou tam věci, kterých se musíme vyvarovat, pokud chceme být úspěšní. Jsem také rád za start uzdraveného Honzy, který si dokonce vstřelil branku a věřím tomu, že svojí přítomností přinese do týmu větší kvalitu. Zatím jenom chválím, ale musíme si uvědomit, že soupeř neměl potřebnou kvalitu, jediný těžký zápas jsme sehráli s Vrhavčí a v něm jsme neuspěli. Takže musíme tyhle zápasy hodit za hlavu, nenosit nosánky nahoře, ale pořádně se připravit na Janovice, kde nás čeká určitě hodně těžké utkání. Příští tréninky budou ve čtvrtek a v pátek od 18 hodin. Každý si musí uvědomit, že kdo netrénuje, nezlepšuje se.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Velký Bor : Hradešice    0   :   2   /0   :   1/

Výsledek napovídá, že jsme splnili to, s čím jsme do Boru přijížděli. Povinnost získat s posledním celkem tabulky tři body. To je ale poslední pozitivní hodnocení tohoto utkání, protože co se týká herní kvality, v té jsme absolutně propadli. Chápu, že terén byl hodně nerovný a nepřál tomu, co vždycky chceme hrát, to znamená po zemi, nicméně tam bylo plno individuálních chyb, které s terénem neměly nic společného. Znovu se projevila naše největší slabina a tou je bojovnost, zaujetí, koncentrace při utkání, touha po vítězství, sebeuspokojení. Hrajeme s posledním celkem tabulky a tihle hráči se prostě porazí sami. Nebudu jmenovat, ale jestliže mi hráč v poločasové přestávce řekne, že ho to nebaví, další se téměř celý zápas přátelsky vybavuje s protihráčem atd. atd. Jaký výkon má potom podat takový hráč, takový tým. Kolem minulého zápasu s Vrhavčí bylo hodně emocí, ale jak mi po zápase řekl mnohými proklínaný Franta Hrach. Já kdybych hrál v Hradešicích, tak vedete okres o deset bodů, protože já bych ty vaše leklý ryby probudil. Neříkám, že bych chtěl hecovat tým až tak, jak to předváděl Franta, ale takového polovičního Hracha bychom potřebovali. Pomohla by samozřejmě i pořádná konkurence, která by zvedla lenochy na potřebnou úroveň, ale to už během jara nedoženeme. Každý se musí nad sebou zamyslet a vyhodnotit si, jestli pro něj má vůbec cenu takový fotbal hrát. Já budu aspoň vědět na čem jsem a podle toho se také zařídím. 

Utkání jako takové nebudu moc hodnotit, pěkné branky vstřelili Patrik s Michalem, některé příležitosti jsme nevyužili, ale také domácí měli některé příležitosti ke vstřelení branky, ale Franta zachytal tak, jak jsme na něj zvyklí. Takže shrnu utkání do jednoho slova. Bída

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Hradešice – Vrhaveč   2 : 3    / 1 : 2 /

Branky: 2.Vaněček David ,75.Metlička Václav - 14.Kaňák Jan,19.Vejskal Tomáš, 77.Reitmajer Petr.
Rozhodčí: Havránek Martin-Šauflová Jana, Bogdan Gabriel ,ŽK 3:4, diváků 60.

První mistrovský zápas jara jsme byli nuceni, kvůli stavu našeho hřiště, sehrát v Kolinci. Začali jsme ukázkově, kdy jsme v 5.min unikli po levém křídle a po centru nezaváhal před brankou David Vaněček. Bohužel jsme v tuhle chvíli přestali hrát a nechali se zatlačit do defenzivy. Vrhaveč nehraje nijak složitý fotbal, bez okolků posílají dlouhé míče na své útočníky a nekompromisně jdou do vápna. My jsme bohužel na tento styl přistoupili a ve hře prásk sem, prásk tam, jsou vrhavečtí hráči nebezpečnější. K tomu přidají velkou agresivitu, někdy až za hranou, a tak není divu, že do poločasu výsledek otočili.

Druhý poločas už byl z naší strany lepší, dokázali jsme se dostat do hry kombinací a přidali jsme i agresivitu, která se trochu přiblížila agresivitě Vrhavče. Měli jsme několik dobrých příležitostí, ale srovnat stav zápasu se povedlo až Vaškovi Metličkovi v 75.min. Bohužel hned vzápětí jsme inkasovali lacinou branku z rohového kopu, ale i přes závěrečný tlak jsme již vyrovnat nedokázali. 

Nebudu tady rozepisovat jednotlivé šance, myslím si ale, že jsme jich měli víc než hosté.Bohužel dneska neměl svůj den Franta v bráně a inkasovali jsme dvě hodně laciné branky. Tak to ale bývá, Franta nás podržel ve spoustě jiných zápasů a určitě se z toho dnešního rychle oklepe. I když jsme prohráli, musím tým pochválit, měli jsme potřebné nasazení a ve druhém poločase byla dobrá i hra. Střídající hráči rovněž do utkání vstoupili dobře a přinesli do hry oživení, Vašek i branku a stává se z něj dobrý Žolík. Co se týká agresivity, neberu hecování hostů typu "dojeď ho, dohraj ho, a tak je to dobře" nebo herní situace, kdy náš brankář už má míč v ruce, ale hostující útočník ještě narve našeho beka do brankáře aby se srazili nebo náš hráč udělá kliku a soupeř ačkoliv ví, že na míč nedosáhne, mu aspoň "zkontroluje" kotník, tak tohle je podle mne za hranou a nikdy bych své hráče do takových extrémů nehnal. Takže celkově jsem spokojen, musíme se soustředit jen sami na sebe a posbírat během jara co nejvíc bodů.