Hradešice    -    Chotěšov    3    :    0    /1    :    0/

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a měli jsme poměrně výraznou převahu. Hosté působili trochu odevzdaně a my toho dokázali využít ke vstřelení úvodní branky, kdy se poprvé dokázal prosadit David Vaněček a zahájil tak svůj dnešní střelecký koncert. Pak jsme ale již tradičně ubrali a pustili do hry také hosty. Ti mohli srovnat stav utkání po střele z VPK, Franta střelu ještě stačil vytlačit na tyč a dobíhající útočník hostů v dorážce branku netrefil. Další šanci na vstřelení branky měl opět David Vaněček, ale prováhal ten nejvhodnější okamžik pro zakončení a jeho střelu stačili obránci zablokovat. Skórovat mohli také hosté, ale Franta v bráně předvedl důležitý zákrok. 

Do druhého poločasu jsme museli prostřídat již tak zdecimovanou sestavu. Do hry opět naskočil Franta Šašek a ukázal, že to co mu chybí v pohybu, nahrazuje svým fotbalovým přehledem a dokazuje, jak moc nám chybí uprostřed pole takhle zkušený hráč. Pak musel pro zranění střídat Jan Hnojský a bylo jasné, že v tomto složení už se budeme soustředit jen na to abychom neinkasovali branku a budeme spoléhat na nějaký rychlý brejk. Hosté dokazovali, že jsou hodně fotbaloví, hodně akcí hráli na jeden, dva doteky, ale my je do nějakých vyložených šancí nepouštěli. Naopak jsme se po dobrém presinku dostali do rychlého protiútoku a David ve své další šanci nezaváhal a vedli jsme o dvě branky. Svůj hattrick završil o pár minut později, kdy Michal Buchta vystřelil z hranice velkého vápna, brankář střelu jen vyrazil před sebe a dobíhající David to hezky uklidil pod víko. Pak už se zápas jen dohrával.

Dnes jsme zvládli velmi důležité utkání se soupeřem, který ukazoval svoji fotbalovou kvalitu. Naštěstí jsme nepustili vedení v zápase, tak jak se nám to během podzimu několikrát stalo. Nebýt těchto kolapsů, mohli jsme mít v tabulce o pár bodíků víc a ty by se nám teď náramně hodily. Jak jsme psal minule, na jaře se pokusíme o zázrak a zkusíme zachránit pro Hradešice  1.B třídu. Střed tabulky je celkem vyrovnaný a my zase tolik bodů neztrácíme. Takže pokud přes zimu pořádně potrénujeme, ten zázrak zase není tak nereálný. Mužstvo by potřebovalo doplnit o zkušeného harcovníka, který zklidní mladíky kolem sebe. Máme totiž opravdu hodně mladý tým/dnes odehráli téměř celý zápas patnáctiletí bratři Frančíkové/ a děláme v utkáních zbytečné chyby, které soupeři dokáží potrestat. Na jaře už budeme o něco otrkanější, takže nic nevzdáváme a o záchranu se ještě popereme.

___________________________________________________________________________________________________________________________

Chanovice    -    Hradešice    2    :    1    /0    :    0/

Prvních dvacet minut jsme byli jasně lepším týmem a dokázali jsme si vytvořit tři velmi dobré šance ke skórování. Bohužel, jak už se stává naší tradicí, jsme nevstřelili ani jednu branku a to se v dalším průběhu utkání ukázalo jako rozhodující moment. Pak si Lukáš Zdichynec obnovil zranění stehenního svalu a do hry musel nestárnoucí František Šašek. V tu chvíli jsme už měli na lavičce náhradníků jen dalšího matadora Petra Lávičku a v průběhu zápasu nás doplnil Vašek Metlička. Zbytek poločasu už byl vyrovnaný, náznaky šancí měly obě strany, ale tutovku si nikdo nevypracoval, a tak se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas domácí přidali a nebezpečná byla hlavně jejich kvalitní levá strana. My jsme se nemohli dostat pořádně do hry, nedokázali jsme udržet míč na noze a dlouhé míče na naše útočníky neměly význam, protože v tomto složení nepatří mezi obávané sprintery. Domácí šli do vedení po pěkné fotbalové akci a já jsem mohl po dlouhé době říct, že jsme neinkasovali branku po naší hrubé chybě. Jak jsem již psal, zlobila nás hlavně levá strana domácích a po jednom takovém průniku šli domácí do dvoubrankového vedení. Pak se hra přelévala na obě strany, domácí mohli přidat další gól, ale ani my jsme nezaháleli a měli jsme ke snížení velice blízko, ale v zakončení jsme měli trochu smůly. Snížení jsme se přece jen dočkali, kdy se prosadil dnes velmi dobře hrající David Vaněček. Do konce zápasu už ale byla hra rozkouskovaná, a tak jsme ani nedostali příležitost k nějakému závěrečnému tlaku. Další prohra o jednu branku tak rozhodla o tom, že jsme stále na chvostu s pouhými devíti body.

I přes prohru dnes musím kluky pochválit za to, jak přistoupili k zápasu, přestože jsme byli v takové sestavě, v jaké jsme byli. Na hřišti nebyl vidět rozdíl mezi oběma týmy, přestože tabulkové postavení naznačuje, že utkání by mělo být jednostrannou záležitostí. Poděkovat musím Vaškovi Panuškovi, který se sebezapřením odehrál téměř celý zápas se zánětem močového měchýře a děkuju také dvěma již zmiňovaným "důchodcům" z našeho B týmu, že se na nás nevykašlali jeli s námi. Velmi dobře zahrál ve stoperu Michal Buchta, přestože nastoupil na tomto postu poprvé, zvládl to velmi dobře. My jsme dnes doplatili na proměňování nebo spíš neproměňování brankových příležitostí a když se podíváte na naše skóre, každého napadne, že to není náhoda. Příští týden nás čeká poslední zápas a pak musíme celý podzim hodit za hlavu a pokusit se na jaře o zázrak. Minimálně s polovinou týmů dokážeme hrát vyrovnanou partii, ale tahle utkání nedokážeme zvládnout a prohrajeme o jednu branku.

___________________________________________________________________________________________________________________________

Hradešice   -    Štěnovice    1    :    2    /1    :    0/

Do nedělního zápasu jsme nastupovali v kompletní sestavě, což se nám nepovedlo už tři týdny. V prvním poločasu byla hra vyrovnaná, hosté měli možná mírnou převahu, ale většinou se hra odehrávala uprostřed hřiště. Ve hře, také vzhledem k těžkému terénu, bylo hodně nepřesností a tahle hra moc příležitostí na vstřelení branky nepřinesla. My jsme se ujali vedení po rohovém kopu, kdy se nejlépe orientoval ve vápně Lukáš Melka. 

Druhý poločas jsme začali dobře a získali jsme herní převahu. S tím přišly i naše šance. Nejdříve trefil z VPK břevno František Melka, pak postupoval sám na brankáře Lukáš Zdichynec, ale branku těsně minul. Další velkou příležitost měl Tomáš Nováček, v dobré pozici ale branku také minul. V tu dobu nic nenasvědčovalo tomu, že bychom měli tento dobře rozehraný zápas ztratit. Jenže již tradičně přišla naše primitivní chyba v obraně a hosté vyrovnali. Od té doby jsme byli jako opaření, protože to pořádně zamávalo s naší psychikou. Naše hra upadla do podprůměru a hosté toho využili ke vstřelení druhé branky. Ke konci utkání jsme hráli vabank, což přineslo šance na obou stranách. Na naší straně měli velké příležitosti David Vaněček a Vašek Panuška, ale skóre už jsme vyrovnat nedokázali.

Dneska jsem si spočítal, že jsme ztratili body v pěti podzimních zápasech kvůli našim neuvěřitelným individuálním chybám. Jednou chybuje ten, podruhé zase někdo jiný, ale v jednom je to stejné. Jde o tak neuvěřitelná selhání, že člověk neví, jestli se tomu má smát nebo brečet. Chybu, kterou jsme dneska udělali před vyrovnávací brankou, by nevymysleli ani naší žáčci. Ti dnes mimochodem porazili Stříbro 9:0. Nejvýstižněji zhodnotil utkání při odchodu ze hřiště hostující brankář: ''Pánové, díky za darované vítězství.''

___________________________________________________________________________________________________________________________

Vejprnice    -     Hradešice    2    :    0    /2    :    0/

Do Vejprnic jsme dorazili v jedenácti lidech. Na lavičce jsme měli jen zraněného Lukáše Zdichynce a náhradního brankáře Dana Vávru. Navíc jsme museli narychlo povolat z našeho B týmu Sašu Čugujeva který odehrál celý zápas, po delší době hrál Lukáš Mareš a našeho střelce z minulého kola Lukáše Melku jsme byli donuceni zasunout do stoperů. Prostě sestava, o které sní každý trenér.

Začali jsme klasicky, protože již v 8. min. jsme udělali hrubou individuální chybu a byla z toho penalta, po které šli domácí do vedení. Ti se pak zatáhli na svoji polovinu a čekali na případné brejky. My měli opticky trochu převahu, ale jen v prostorech, kde jsme nebyli pro domácí nebezpeční a naopak svojí pomalou rozehrávkou jsme si zadělávali na problémy. Domácí v silném větru nic složitého nevymýšleli a po rychlých brejcích nás dvakrát zachránil Franta v bráně. Ve 44.min jsme udělali znovu nepochopitelnou chybu a prohrávali jsme o dvě branky. 

Druhý poločas jsme se pokoušeli s výsledkem něco udělat, ale s tím, co jsme včera předváděli, jsme neměli šanci na úspěch. Za celý zápas jsme ani jednou netrefili soupeřovu branku, protože naše střelecké pokusy míjely cíl o několik metrů, což je asi obrázek naší současné střelecké potence. Navíc jsme opět působili odevzdaným dojmem, bez chuti, bez zápalu, bez bojovnosti. S tím souvisí množství chyb v rozehrávce a ztrát balónů. Takže se ani nikdo nemůže divit, že z Vejprnic jsme se vraceli bez bodů.

Dneska jsme podali hodně bídný výkon. Jaký rozdíl oproti minulému týdnu. Bohužel Čugi, který byl narychlo povolán z béčka, patřil k nejlepší hráčům, takže každý si může udělat obrázek, jak to asi vypadalo. Tak snad příště.

___________________________________________________________________________________________________________________________

Hrádek    -    Hradešice    1    :    2    /1    :    1/

Jak jsem předpokládal, do Hrádku jsme přijeli v hodně zeštíhlené sestavě, kdy jsme měli na lavičce náhradníků jen 15letého Michala Frančíka. V základní sestavě nastoupili kluci, kteří v poslední době moc herní praxe neposbírali, a tak jsem byl zvědav, jak to všechno dopadne. Začali jsme klasicky. V jednoduché pozici jsme udělali hrubou individuální chybu a nabídnutou příležitost domácí matador Holeček využil a poslal domácí již v 5. min do vedení. V dalším průběhu jsme ale rozhodně nebyli horším týmem. Postupně jsme se z inkasované branky oklepali a byli jsme nebezpečnější než domácí. Dvakrát zachránil domácí tým od inkasované branky výbornými zákroky Vašek Ryba a jednou mu pomohlo břevno. Těsně před koncem poločasu už byl ale krátký na střelu Lukáše Melky a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

I ve druhém poločasu jsme pokračovali v aktivní hře a nepouštěli jsme domácí do šancí. Byli jsme to naopak my, kdo se častěji tlačil do zakončení a odměnou pro nás byla druhá branka v síti domácích, kdy se dokázal prosadit opět Lukáš Melka. V zápase si mohl připsat hattrick, ale v další velké šanci neuspěl. Přidali jsme i třetí branku, ale ta nám nebyla bohužel uznána po hodně hraniční ofsajdové pozici. S přibývajícím časem vsadili domácí vše na útok a zatlačili nás do defenzivy, kdy hrozili hlavně ze standardních situací. Chvilku před koncem utkání mohli vyrovnat, ale Franta v bráně předvedl bravurní zákrok a my jsme tak mohli slavit zisk velmi cenných bodů.

Dneska musím pochválit celý tým. Bojovali jsme o každý míč a bylo na nás vidět, že jsme ochotni udělat pro vítězství maximum. Obrana fungovala bezchybně, velmi dobře zahráli kluci na krajích zálohy a dvakrát se dokázal prosadit Lukáš Melka, který nastoupil po delší době. Dokázali jsme si, že můžeme hrát vyrovnanou partii s každým týmem, pokud se vyvarujeme individuálních chyb a přidáme potřebnou bojovnost. Doufám, že po dnešním vítězství se odpíchneme k lepším výsledkům.

___________________________________________________________________________________________________________________________

Hradešice    -    Losiná    1    :    3    /1    :    0/

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned v úvodu jsme měli velkou šanci, kdy jsme šli dva na jednoho, ale bohužel jsme neskórovali. V dalších minutách jsme měli mírnou převahu, ale hra nebyla z naší strany dobrá, stále je tam spousta chyb, chybí pořádné nasazení a samozřejmě také fotbalová kvalita. Přesto jsme šli do vedení, kdy postupoval sám na brankáře David Vaněček a nezaváhal. Soupeř měl v prvním poločasu dvě příležitosti, ale dalekonosnou střelu vytáhl Dan na roh a následující hlavička mířila vedle branky.

Druhý poločas jsme opět začali lépe a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom měli tento zápas ztratit. Sám na brankáře hostů postupoval opět David Vaněček, ale tentokrát neuspěl. Pak už začala naše tradiční tragédie. Hosté hrají dlouhý nákop do prostoru, kde je úplně sám Patrik Melka, který absolutně nezvládá lehkou herní situaci a odráží míč před svoje velké vápno. Tam Franta Melka ve snaze odkopnout balón fauluje a z následného přímého kopu hosté vyrovnávají. O chvilku později hostující brankář vykopává dlouhý míč, který letí až do našeho vápna, náš brankář Dan Vávra  ho jen tečuje a hostující útočník otáčí skóre. Do konce utkání už jsme se jen protrápili, v mužstvu chybí vůdčí osobnost, která by strhla ostatní k bojovnosti a soupeř tak přidává třetí branku pěknou střelou ze střední vzdálenosti.

Co dalšího říct k našemu dnešnímu výkonu? Realita je prostě taková, že hraje ten kdo má nohy, ale  potřebnou fotbalovou kvalitu má tak polovina mužstva. Absolutně postrádáme bojovnost, chuť se porvat o vítězství a kdybychom takové výkony podávali v loňském roce v okresním přeboru, polovinu zápasů bychom prohráli. S veškerým respektem k soupeři musím říct, že koho jiného bychom měli porazit, než takhle slabou Losinou. Jenže nás opět poslaly do kolen naše vlastní primitivní chyby, které se opakují zápas co zápas. Příští týden jedeme do Hrádku a sám jsem zvědav, v jaké sestavě tohle utkání absolvujeme. Míra Šmrha pravděpodobně nebude, protože jako kapitán týmu dává přednost naháňce na černou zvěř, zraněný je Lukáš Zdichynec, Milan Melka, zápas nedohráli David Vaněček a Vašek Metlička. Dan Vonášek vůbec nereaguje, pravděpodobně uražen, protože nehrál v základu po letní přípravě, kdy absolvoval za celé léto dva tréninky. Je možné, že po mém pozápasovém vystoupení v kabině přibude uražených borců, ale takhle to prostě dál nejde.  

___________________________________________________________________________________________________________________________

Pačejov    -    Hradešice    3    :    2    /1    :    2/

K dalšímu utkání jsme zajížděli do Pačejova. Soupeř po sezóně sestoupil z I.A třídy a od začátku bylo vidět, že mají zkušenější tým. My jsme působili nervózně, ustrašeně a domácí měli navrch. Své převahy také využili ke vstřelení vedoucí branky. Po inkasovaném gólu jako kdyby z nás nervozita spadla a začali jsme domácí přehrávat. Do konce poločasu jsme byli lepším týmem a dokázali vývoj utkání otočit, když se nám podařilo vstřelit dvě branky. Nejprve se hlavičkou prosadil David Vaněček a po dalším průniku domácí obranou doklepával do branky Michal Buchta.

Druhý poločas jsme nezačali špatně a z velmi dobré pozice střílel František Melka. Bohužel místo chytrého zakončení volil razanci a branku přestřelil. Pak už jsme se nechali domácími zatlačit. Hráli jsme hodně pasivně, ve hře byla spousta nepřesností a tím jsme to domácím všechno hodně usnadňovali. Bohužel domácí dokázali svoji převahu využít ke vstřelení dvou branek a tím otočit vývoj zápasu. Před koncem utkání měl ještě tutovku Jan Hnojský, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit domácího brankáře.

Dnes jsme to domácím hodně usnadnili množstvím chyb, kterých se dopouštíme v každém utkání. Opět uvedu jeden příklad. Michal Buchta ve středu hřiště přebírá přihrávku, není nikým atakován, není pod žádným tlakem. Přesto posílá míč z prvního doteku přímo na nohu soupeře. Vždycky říkám. Takováhle ztráta míče uprostřed hřiště je smrtelná. Také ihned po této ztrátě přichází rychlý brejk do nepřipravené obrany a branka na 3:2. Bohužel se tato situace opakovala během zápasu několikrát. Máme hodně mladý a nezkušený tým, což je třeba vidět na tom, jak za stavu 2:1 na hřišti soupeře pospícháme s rozehrávkou každé standardky, místo toho, abychom dostávali domácí do časového presu určitou liknavostí. Nesmíme ale klesat na mysli. Až se otrkáme, budeme určitě pro každého vyrovnaným soupeřem.

___________________________________________________________________________________________________________________________

Hradešice    -    Vrhaveč    1    :    0    /0    :    0/

V dalším domácím zápase jsme se utkali se soupeřem, se kterým jsme se dobře znali z okresního přeboru a jen těžko jsme se mohli navzájem něčím překvapit. Začátek utkání patřil jednoznačně nám a během několika prvních minut jsme si vytvořili  dvě velmi dobré příležitosti, ale Patrik ani Franta Melkovi neuspěli. Pak se hra trochu vyrovnala, my jsme přesto měli mírnou převahu, ale všechny standardky s přehledem vyřešil hostující brankář. Hosté se dostali k šanci až ke konci poločasu, kdy zahrávali dva rohové kopy a ukázali, že v těchto herních situacích jsou nebezpeční.

Druhý poločas byl hodně podobný tomu prvnímu. Měli jsme v poli mírnou převahu, do pořádné šance jsme se ale nedostávali, protože jsme špatně řešili finální přihrávku. V tomhle je vidět, že jsme stále hodně nervózní a ukvapení, což je pro vývoj zápasu často rozhodující. Velkou šanci měl Tomáš Nováček, kdy se po hezké kombinační akci dostal k odraženému míči, ale místo umístěné střely placírou volil razanci a odkrytou branku minul. Bylo jasné, že kdo vstřelí v tomto zápase branku, ten zvítězí. Deset minut pře koncem přišel rozhodující moment zápasu. Hostující obránce si po nedorozumění s brankářem vstřelil vlastní branku a rozhodl tak o tomto vcelku vyrovnaném utkání.

Dnes musím pochválit celý tým. Udělali jsme změny v sestavě a ty se osvědčily. Bratři Šmrhové ve stoperech hráli velmi dobře a za celý zápas nepustili hosty do jediné tutovky. K nim se ale přidali všichni kluci a dneska byl na hřišti mančaft s příkladnou bojovností i disciplínou. Naším velkým problémem je finální fáze, kdy si dokážeme vykombinovat dobrou příležitost, ale poslední přihrávkou se sami připravíme o šanci na vstřelení branky. Tenhle nedostatek se nechá odstranit jen kvalitním tréninkem, takže očekávám tento týden na trénincích plný počet. 

___________________________________________________________________________________________________________________________

Klatovy B    -    Hradešice    3    :    1    /0    :    0/

Dnes se hrál v Klatovech zápas dvou celků z konce tabulky a na hřišti to bylo vidět. Oboustranně se hrál fotbal plný nepřesností a svojí kvalitou rozhodně nepřipomínal I.B třídu. Oba týmy měly po jedné stoprocentní šanci, ale vstřelit branku se jim nepovedlo. Pokud se mám vyjádřit ke hře našeho týmu, musím se přiznat, že jsem občas nechápal, co jsou někteří hráči schopni na této úrovni vymyslet. První poločas prostě jedna velká bída.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. Spousta nepřesností a hodně alibismu. Naštěstí ani domácí na tom nebyli lépe, a tak jsme jim z té bídy pomohli sami. Jednoduchý míč do středu naší obrany, náš jeden stoper v jednoduché pozici odkopne míč tři metry před sebe přímo do nohy domácího hráče, od toho se míč odrazí k našemu druhému stoperovi který promáchne a domácí běží sami na brankáře a proměňují. Tohle popisuji, protože to je přesný obrázek naší hry. Po inkasovaném gólu jako by z nás něco spadlo a začali jsme hrát fotbal jako v minulé sezóně. Lépe jsme kombinovali a dokázali jsme si vytvořit tlak. Z toho pramenily chyby domácího týmu a po faulu ve vápně jsme zahrávali PK, který s přehledem proměnil Franta Melka. V tu dobu jsme byli lepší a věřil jsem, že bychom mohli přidat druhou branku. Jenže domácí převedli rychlý brejk na který jsme nedokázali rychle zareagovat a po centru ze strany jsme si vstřelili vlastní branku. Třetí gól jsme dostali po standardní situaci, kdy centr ze strany podběhl Franta v bráně a domácí skórovali do prázdné branky. Dnešními chybami jsme domácím přinesli vítězství na podnose. Zvláště první poločas byl hrůzostrašný a hrát dobře z celého utkání jen dvacet minut na vítězství nestačí. Jak jsme se shodli s domácím trenérem .Utkání, které jsme spolu sehráli na stejném hřišti před dvěma roky ještě jako účastníci okresního přeboru, měl úplně jinou kvalitu než ta dnešní bída. A to o něčem vypovídá

___________________________________________________________________________________________________________________________

Hradešice   -   Lhota B   0   :   1   /0   :   1/

Pokud jsme se chtěli posunout do klidného středu tabulky, museli jsem dnes bezpodmínečně zvítězit. To se nám bohužel nepodařilo, a tak zůstáváme v tabulce na chvostu s pouhými třemi bodíky. Zápas začal z obou stran opatrně a obě mužstva se soustředila na poctivou obranu. Hra byla vyrovnaná, ale postupně jsme přebírali iniciativu a s tím také přišla první stoprocentní tutovka, kdy postupoval sám na brankáře Lukáš Zdichynec, ale hostujícího gólmana nepřelstil. Chvilku na to jsme dostali branku po rohovém kopu hostů, kdy jsme nebyli dostatečně razantní při odkopu a v následující trmě vrmě hosté dotlačili míč za brankovou čáru. Pak měl ještě velkou šanci Lukáš Mareš, ale z malého vápna míč do branky nedostal. Do konce poločasu jsme se snažili skóre zápasu vyrovnat, ale byli jsme bez nápadu a v naší hře bylo spoustu nepřesností.

Druhý poločas jsme začali dobře a hned v úvodu postupoval sám na brankáře střídající Vašek Kotiš, ale ani on na brankáře nevyzrál. Hosté se soustředili na ubránění výsledku a prakticky celý druhý poločas se hrál jen na jednu branku. Bohužel držení míče je jedna věc a vytvoření si příležitostí věc druhá. Hosté čekali na případný brejk a v situaci, kdy jsme v zadních řadách hráli na riziko se jim taková příležitost naskytla, ale ani oni nedokázali svoji velkou šanci proměnit. Vyrovnat stav utkání mohl opět Vašek Kotiš, který opět postupoval sám na brankáře, ale ani do třetice jsme branku dát nedokázali. Vyrovnat se nám nepodařilo ani při závěrečném náporu, kdy jsme zahrávali několik standardních situací. 

V létě skončili u našeho týmu Jakub Melka, Olda Starec, David Novák a tyto hráče se nám zatím nepodařilo kvalitativně nahradit. Navíc máme na marodce Vaška Metličku, Tomáše Nováčka, Jirku Kopala, po dvou měsících se konečně začíná zapojovat Lukáš Melka, se sebezapřením nastupují do zápasu David Vaněček a Lukáš Šmrha. Dan Vonášek se ještě vůbec nezapojil do fotbalového dění od barážových utkání. Z toho plyne, že každé utkání hrajeme v jiné sestavě a to platí hlavně pro důležité posty ve stoperech. Míra Šmrha dnes odehrál dobré utkání, ale už teď vím, že v Klatovech nám bude chybět a opět přijde na řadu čarování se sestavou. Navíc musí hrát stopera Honza Hnojský, který si tam sice odehraje svoje, ale my tím ztrácíme kreativitu v naší středové řadě a chybí nám pak překvapivá přihrávka a vytvoření dobré pozice pro spoluhráče. Absolutně nám nefungují krajní hráči, kteří mají svým pohybem a aktivitou připravovat šance pro naše útočící hráče, a tak se stane, že za celý zápas nevystřelíme ani jednou na branku. Důvod je jasný. Poctivě trénuje jen polovina mužstva, zbytek nebere fotbal až tak vážně a nějaký důvod pro neúčast se vždycky najde. Proč taky trénovat, když je málo lidí a když přijdu, tak hraju. Jenže na hřišti je každý takový tréninkový výpadek vidět a pak se tito hráči nemohou cítit ukřivdění, když jsou za svůj fotbalový projev kritizovaní. Příští týden zajíždíme do Klatov, kde se bude opravdu hrát o poslední flek v tabulce. Bohužel nemáme štěstí v rozlosování soutěže, kdy hrajeme třetí týden s B týmy a jejich Áčka už mají svá utkání za sebou, takže nastupují v posílené sestavě. Třeba teď za Lhotu hráli čtyři hráči, kteří nastoupili v sobotu z za A tým v krajském přeboru. Na to se ale nemůžeme vymlouvat, taková utkání musíme prostě zvládnout. 

___________________________________________________________________________________________________________________________

Hradešice   -   Starý Plzenec   0   :   3   /0    :   2/

Začátek utkání byl celkem vyrovnaný, ale ve 12.min předvedli hosté první rychlou akci a hned se ukázala v současnosti naše největší slabina a tou je obranná činnost. Prakticky každý zápas hrajeme v jiném složení a z toho pramení jednoduché chyby, které zkušený soupeř dokáže potrestat. Soupeř přidal druhou branku opět po naší chybě v obraně. V tu chvíli byli hosté jasně lepší a v brance se několikrát vyznamenal Dan Vávra.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem ještě se zápasem něco udělat. Bohužel jsme za celý zápas měli příliš málo šancí na vstřelení branky, protože obrana hostů fungovala spolehlivě. Naopak my jsme dnes měli s bráněním opravdu problémy. Po jedné takové liknavosti přidali hosté třetí branku a zápas tím byl prakticky rozhodnut. Navíc po jednom nákopu z vlastní poloviny opět propadl míč mezi našimi stopery a vybíhající Dan Vávra zachytil míč rukou před vápnem a byl vyloučen. Pak už se zápas jen dohrával.

Na hřišti je jasně vidět, kdo v letní přestávce poctivě trénoval a kdo se na to vykašlal. Soupeř jako Starý Plzenec trestá každou chybu a pokud mu jich nabídneme tolik jako dneska, nemůžeme uspět. Je otázka, co s tím budeme dál dělat, protože to co předvádí někteří hráči je velká slabota.

___________________________________________________________________________________________________________________________

Žákava   -   Hradešice   1   :   3   /1   :   2/

Po třech letech působení v okresním přeboru jsme zajížděli ke svému prvnímu utkání v I.B třídě do Žákavé. Oproti zápasům v baráži nám chyběli z různých důvodů David Novák, Jakub Melka, Olda Starec, Lukáš Melka, Míra Šmrha, Vašek Metlička a Dan Vonášek. Naopak se nám podařilo přivést z Horažďovic Lukáše Zdichynce a Vaška Panušku. Za chybějící hráče nastoupili do utkání kluci, kteří se svého úkolu zhostili na jedničku a trochu překvapivě si odvážíme z horké půdy v Žákavé tři body.

Od začátku bylo jasné, že domácí jsou na perfektním placu opravdu doma a přehrávali nás. Jenže mi jsme dnes byli v útočné fázi mimořádně produktivní a po dvou rychlých protiútocích jsme se ujali vedení o dvě branky. Nejprve se dokázal prosadit pěknou střelou k tyči Lukáš Zdichynec a pár minut poté trefil dělovkou z 25 metrů břevno střídající Patrik Melka, míč se odrazil možná za čáru, možná před čáru, ale v každém případě uklidil pohotově míč do branky Franta Melka. Jak jsem již napsal, museli jsme brzy střídat dva hráče okolo 20 minuty, kdy do hry nastoupil kromě již zmíněného Patrika i téměř rok nehrající, přetrénovaný Jirka Kopal. Na lavičce jsme v tu chvíli měli jen Dana Vávru jako náhradního brankáře. Přes herní převahu dokázali domácí jen snížit na rozdíl jediné branky, protože Franta v bráně předvedl několik skvělých zákroků a zárověň domácí ukazovali, že koncovka dnes nebude jejich nejsilnější disciplínou.

Ve druhém poločase jsme opět zahrozili rychlým brejkem a Franta Melka vstřelil v utkání svoji druhou branku. To byla pro domácí studená sprcha, i když tu by v ohromném vedru potřebovali všichni hráči na hřišti. Po zbytek utkání jsme se soustředili na defenzivu, dobře jsme zavírali střed hřiště a nově postavená stoperská dvojice Honza Hnojský, Martin Florián, dokázala centry ze stran odvracet. A co nedokázali odehrát, bezpečně zazdili domácí mimo naši bránu. Ke konci zápasu /zhruba od 65. min/ jsme hráli v deseti, protože Lukáš Mareš měl křeče a jen tak postával na hřišti. I to jsme však dokázali překonat a dotáhnout utkání do vítězného konce.

Upřímně, kdybychom dnes prohráli 3:5, nikdo by se asi nedivil, ale domácí svoje šance nedokázali proměnit a historie už se ptát nebude na to, jakým způsobem jsme vítězství dosáhli. Do příštího týdne už se snad dáme nějak dohromady a v domácím prostředí přivítáme fotbalisty ze Starého Plzence v plné sestavě.