12.kolo 9.-10.11.2013

Žákava - Hradešice  1: 1 ( 1: 1) PK 4:2

Hosté odjížděli k zápasu s Žákavou s cílem přivézt 2 body ztracené v předchozím domácím zápase, ale díky lajdácky zahrávaným pokutovým kopům tento cíl nesplnili.

Prvních 30 min. byli hosté horším týmem, na podmáčeném hřišti menších rozměrů ve Zdemyslicích nesmyslně nakopávali míče vzduchem, což vysocí zadáci domácích s přehledem odvraceli. Domácí si v té době vytvořili několik šancí, které ale výborný F. Míček v brance hostů s přehledem likvidoval. Gól vstřelili domácí v 15.´ utkání paradoxně velmi lacino, neboť po centru za strany došlo ke srážce F. Míčka se stoperem M. Hlaváčem a míč se šťastně pro domácí odrazil ke zcela volnému domácímu hráči, před kterým byla již jen opuštěná branka. O 1 min. později střílel z dobré pozice host. D. Novák jen do brankáře. Od 31. min. se hosté zlepšili, začali kombinovat po zemi a svoje zlepšení korunovali vyrovnávací brankou ve 41.´, kdy se nádherně z dálky trefil J. Kopal. Ve 45.´ mohl poslat hosty dokonce do vedení, ale po pěkné kombinaci s D. Novákem trefil jen spojnici břevna a tyče.

2. poločas nabídl spoustu šancí na obou stranách, F. Míček zlikvidoval 3 vyložené šance domácích z bezprostřední blízkosti. Tu první v 55.´ a hned z protiútoku se do dobré šance dostal D. Novák, který se však nechal vytlačit po hraničním zákroku domácím obráncem z výhodné pozice pro zakončení. Jeho tvrdou střelu o 2 min. později zase vyrazil domácí gólmana na roh, poté se opět zaskvěl F. Míček. V 78.´ opět střelu D. Nováka vyrazil domácí gólman na roh a za další 2 min. opět úřadoval F. Míček. I samotný závěr byl hektický: V 88.´ střílel tvrdě J. Kopal a vyražený míč mohl ve skrumáži dorazit D. Hlavin, ale domácí obránci byli silnější. V 90.´ vstřelili domácí 2. branku, ale již před dorážkou signalizoval delegovaný asistent König ofsajd, takže radost domácích byla předčasná. A tak přišly na řadu penalty, ve kterých hosté naprosto selhali, když neproměnili hned 3 ze 4. Úspěšný byl jen kapitán F. Šašek. J. Kopal, D. Novák ani M. Hlaváč neuspěli. Vzhledem k průběhu utkání je bod z venku pro Hradešice úspěchem, avšak musí ho potvrdit příští sobotu doma plným bodovým ziskem.

Branky: Horáček – Kopal

Sestava Hradešic: F. Míček - M. Hlaváč, L. Šmrha, P. Řezáč, J. Sekyra, F. Šašek, J. Hnojský, J. Kopal, D. Hlavin, D. Novák, P. Melka (L. Mareš)