Hradešice    -    Chodov     4    :    0    /2    :    0/

Asi jediný tým který nám dělá radost jsou naši žáci. Ani v dalším utkání nezaváhali a připsali si zaslouženě tři body. Musím ale říct, že výkon to nebyl zrovna ideální. Hodně věcí jsme se snažili řešit individuálně, málo jsme přihrávali a jak se říká, hráli jsme na sebe. To se týká hlavně Petra Říhy a Franty Poskočila. Kluci si musí uvědomit, že tudy cesta nevede. Jinak jsme měli ale hru pod kontrolou, soupeř nebyl až tak nebezpečný a opravdu těžké utkání nás čeká za týden v Tlučné. Pokud se ale vrátíme k osvědčené metodě a budeme hrát jako tým, určitě budeme pro domácí těžkým soupeřem.

Branky: Říha Petr, Suda Matěj, Šašek David, Brožík Václav

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Hradešice    -    Švihov    1    :    1    /0    :    0/    PK    4    :    3

V dalším utkání přivítali naši žáčci tým ze Švihova, se kterým první zápas prohráli celkem jasně 1:3. Dnes bylo ale vidět, že jsme se od té doby výkonnostně opět posunuli výš a sehráli jsme s favorizovanými hosty naprosto vyrovnané utkání. Dokonce bych řekl, že jsme měli po většinu zápasu mírnou převahu, kterou jsme ale bohužel nedokázali využít ke vstřelení více branek. O zisku jednoho bodu navíc tak musely rozhodnout penalty, ve kterých jsme byli úspěšnější v poměru 4:3. V týmu vládne momentálně výborná nálada, kluky fotbal baví, na trénincích je pravidelně více než 15 hráčů a to je důležitý předpoklad pro to, aby jsme se stále zlepšovali. Podle mě není v tuhle dobu nejdůležitější získat za vítězství nějaký ten bod, ale na prvním místě musí být fotbalový projev týmu. To se nám celkem daří. Samozřejmě jsou ve hře pasáže, kdy se to zvrhne do nesmyslného nakopávání míčů, ale postupně tohoto antifotbalu ubývá a kluci se sami přesvědčují o tom, že pokud hrají po zemi do nohy, snáze pak soupeře přehrávají. Takže jen tak dál.

Hradešice    -    Staňkov    2    :    0    /1    :    0/

V dalším utkání krajské soutěže žáků přivítal náš tým soupeře ze Staňkova, který už jenom svojí fyzickou vyspělostí budil respekt. Naši kluci/a jedna dívka/ ale tuto přednost soupeře zcela eliminovali fotbalovostí a trochu překvapivě tak pokračují ve velmi úspěšném tažení touto krajskou soutěží.

Od začátku utkání bylo jasné, že soupeř se bude snažit založit svoji veškerou hru na dlouhých nakopávaných balónech na svého vzrostlého útočníka, ale naši stopeři dnes hráli velmi zodpovědně a až na malé vyjímky nepouštěli soupeře do šancí. Naopak jsme se ujali po rohovém kopu vedení, kdy jsme byli důraznější než soupeř a zaslouženě vstřelili branku. První poločas byl ale z naší strany za očekáváním, nehráli jsme dobře kombinačně, zbytečně jsme nakopávali dlouhé míče a neustále jsme tak museli podstupovat fyzické souboje se soupeřem, který rozhodně nehrál v rukavičkách.

Druhý poločas už byl o něčem jiném a to přesto, že jsme vstřelili už jen jednu hodně šťastnou branku, kdy chyboval hostující brankář. Náš herní projev byl úplně jiný než v prvním poločasu. Na to, že se jedná o žákovskou kategorii, jsme dobře kombinovali a soupeř v určitých fázích utkání vůbec nestíhal. Kluci se tak na vlastní kůži přesvědčili, že pokud pracují rychle s míčem, rychle kombinují a využívají pro hru šířku celého hřiště, mají pak všechno daleko jednodušší. V tomhle je potřeba pokračovat, poctivě trénovat a pak se kvalitní hra určitě dostaví. Takže s chutí do další práce

Branky - Lepší Jakub, Gabriel Vítek

Švihov    -    Hradešice   3   :   1   /1   :   1/

K dalšímu utkání krajské soutěže zajížděli naši žáci do Měčína, kde hrají svá utkání spojené týmy ze Švihova a Měčína. Už podle vzrůstu domácích hráčů bylo na první pohled jasné, že nás nečeká lehký zápas. Nicméně si troufnu tvrdit, že co nám chybělo ve fyzické vyspělosti, nahrazovali jsme větší fotbalovostí. K tomu jsme přidali bojovnost a výsledkem bylo, že jsme v prvním poločase drželi s domácími hráči krok. Dokázali jsme srovnat nepříznivé skóre, kdy se gólově prosadil Michal Šrámek a měli jsme podle mého názoru více příležitostí než domácí.

Ve druhém poločase jsme nezachytili raketový nástup domácích, kteří šli do dvoubrankového vedení zásluhou rozdílového hráče Tomana Michala, který vstřelil všechny tři branky domácích. Ve zbytku zápasu už jsme nedokázali navázat na výkon z poločasu prvního, bylo vidět, že nám začaly docházet síly a zmohli jsme se už jen na nakopávané míče, které k velkému úspěchu nikdy nevedou, zvláště pokud proti vám stojí stopeři o dvě hlavy větší. Druhé utkání jsme tedy prohráli, nicméně ze hřiště jsme odcházeli se vztyčenou hlavou.

Mrákov   -   Hradešice   1   :   6   /0   :   3/

K prvnímu utkání krajské soutěže starších žáků zajížděl náš tým na hřiště do Mrákova. Během letní přestávky jsme se domluvili na spolupráci s fotbalovým oddílem z Plánice a podařilo se nám tak sestavit tým, který bude v krajské soutěži konkurenceschopný. Na první pohled je vidět, že si kluci /a jedna dívka/ povahově sedli, na trénincích je dobrá nálada a to se odrazilo i na prvním mistrovském zápase.

Od prvních minut byli na hřišti lepším týmem a již v 6. min vedli o dvě branky. I v dalším průběhu utkání měli větší chuť po vítězství a když k tomu přidali také fotbalovou kvalitu, rozdíl ve skóre postupně narůstal až na konečných 6:1. Už tuto středu nás čeká další zápas s týmem ze Švihova/hřiště Měčín/, na který se musíme opět pořádně připravit. Nemyslet si, že po prvním vítězství jsme mistři světa, ale dál poctivě trénovat a postupně se zlepšovat. Těch věcí na zlepšování je totiž ještě opravdu hodně, od kvalitní práce s míčem, až po taktické myšlení celého týmu. Takže s chutí do další práce.

Branky za Hradešice vstřelil - Kovanda Milan 2x, Lepší Jakub, Gabriel Vítek, Pivoňka Václav, Brožík Václav a Říha Petr