15.kolo 29.-30.03.2014

HRADEŠICE - DLOUHÁ VES 3 : 2 (1 : 1)

Důležité derby o 6 bodů přineslo víc boj než pěkný fotbal. Hráči obou týmů se soustředili spíš na osobní souboje než na pěkné kombinační akce, a protože hlavní rozhodčí tvrdé zákroky toleroval, vládla na hřišti značná nervozita.
Přitom mohlo být o výsledku zápasu rozhodnuto již po 22 minutách. Domácí šli do vedení již ve 2.min., kdy centr od rohového praporku poslal nekrytý M. Hlaváč z malého vápna pohodlně do sítě. V 5.min. běžel zcela osamocen a s velkým náskokem na branku hostů J. Kopal, ale trestuhodně a laxně pouze nastřelil gólmana. Během dalších 14-ti min. měl tento hráč další 3 šance, ale ani jednu neproměnil a stejně tak si počínal i J. Hnojský ve 22.min.
Domácí poté nepochopitelně přenechali hru hostům a ti nekompromisně trestali. Po ztrátě míče při vlastním autovém vhazování u branky hostů předvedli hosté ve 31. min. rychlý brejk, který zakončil tvrdou střelou k tyči J. Hubený.
V 56. min. vstřelil po standardní situaci M. Hlaváč hlavou svůj 2. gól, který ale hlavní rozhodčí pro údajný faul neuznal, přestože se jednalo o běžný hlavičkový souboj, což potvrdil jak jeden z jeho asistentů, tak i někteří hostující diváci. A tak se skóre ve prospěch domácích měnilo hned o 2 min. později z dalšího VPK, kdy špatně postavenou zeď obstřelil M. Florian, který opět předvedl, že do "A" týmu stále patří. V 72.min. zahrával VPK J. Kopal, hostujícímu gólmanovi nepříliš prudký míč vypadl, u jeho pravé tyče zabojoval i za cenu zranění M. Šmrha a odražený míč pohodlně dorazil z brankové čáry do sítě J. Hnojský.
V 79.min. zaujala střela J. Kopala jeho slabší nohou, která jen těsně olízla šibenici. Domácí využili všechny možnosti střídání a hosté se k žádnému závěrečnému tlaku nedostávali. Až v nastaveném čase snížil v 92. min. z VPK velmi pěknou střelou hostující Páleník. Přesto důležité 3 body zůstaly doma.

Branky: 2. Milan Hlaváč, 58. Martin Florian, 72. Jan Hnojský - 31. Jan Hubený, 90. Páleník

Rozhodčí: Schwarz - Fanfule, Fanfule, ŽK 2:4, ČK 0:0, 60 diváků

viz. Foto > Zápasy