1.kolo 2.-3.11.2013

Strážov - Hradešice 6 : 0 (4 : 0)

 

Milan Černík


Hosté vstoupili do zápasu doslova katastrofálně. První branku si vstřelili sami, když brankář M. Miroš při odkopu nastřelil stopera A. Valeše a míč se snesl do sítě. Smutné je, že místo toho, aby tato událost hosty nakopla, ještě se tomu smáli. Jedním z nich byl i druhý stoper Martin Kovanda, který si záhy dlouhým držením míče koledoval o jeho ztrátu. Jednou mu to ještě vyšlo, ale vzápětí mu protihráč míč vypíchl a 100% šancí nepohrdl. Totálně rozložené mužstvo hostů dorazili domácí krátce nato dalšími 2 góly, takže v 9.´ utkání to bylo již 4:0 a bylo prakticky po zápase. 
M. Kovandu vystřídal na jeho postu J. Přerost a vedl si o mnoho lépe. Hosté se zlepšili a do konce poločasu si dokázali vytvořit i gólové šance. 
Také úvodních 19 min. 2. pol. předváděli hosté poměrně slušný výkon a po faulu na M. Láda měli možnost snížit z pokutového kopu, ale smolař zápasu M. Miroš branku přestřelil. Hosté pak v závěru zápasu přidali další 2 branky, když jednu jim doslova daroval opět brankář M. Miroš. 
Těsně před koncem zápasu odnesl tvrdý souboj oboustranně tržnou ranou rtu T. Braun, který je tak, co se týče zranění, neskutečným smolařem.

Žáci Hradešic se pak po další prohře v posledním zápase podzimu přesunuli do domácího areálu v Hradešicích a dočkali se občerstvení při 1. části dokopné. Zakončili tak podzimní sezónu s velmi nevalnými výsledky a předváděnými výkony. Bohužel současná generace těch nejstarších, která hraje za st. žáky již několik let a měla by mužstvo táhnout, je velmi vlažná a ani zdaleka se nepřibližuje výkonům svých předchůdců, jako byli P. Nauš, M. Buchta, D. Vaněček a další. 
Skutečně poslední akce této sezóny bude pro žáky ale až příští neděli 10.11.2013, kdy proti sobě od 09.30 hod. nastoupí v Sušici ve vzájemné bitvě ve hře zvané paintball.

Na závěr si dovoluji opět apelovat na rodiče žáků, aby se více zapojovali do dění kolem tréninků a zápasů svých ratolestí. Přijde mně trochu divné, když např. ze Strážova přijede na zápas žáků do Hradešic 12 rodičů a z domácích (kromě 2 stálých pačejovských Valeše a Sedláčka) přijde jen M. Kovanda na 2. poločas, a přitom v zápase nastoupilo rekordních 19 domácích hráčů. Jako zářný příklad chci znovu uvést dědu bratrů Stratorských Jardu Němce, který neúnavně a obětavě již 3. rokem vozí své vnuky do Hradešic na tréninky, ale i na domácí i venkovní zápasy a každý půlrok přispěje žákům Hradešic na dokopnou částkou 1.000,- Kč.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Milan Denk, sokol Strážov

 

Poslední utkání podzimní části soutěže, zakončili domácí jasným vítězstvím . I  přes nepřízeň počasí hráli velice dobře a Dan Hrach se čtyřmi střelenými góly za velké podpory Vojty Drmoly a Tomáše Volfa se stal střelcem  zápasu. Snad jen škoda, že to byl už poslední letošní zápas.

 

Branky: 3.vlastní- 5.,7.,9. a 55. Hrach Daniel,64.Volf Tomáš.

Rozhodčí:J.Blaheta; ŽK:1:0;Diváků : 15