11.kolo 2.-3.11.2013

Hradešice - Starý Plzenec 1:1 (0:1) PK 4:5

 

Milan Černík

 

Hráči Hradešic nedokázali zopakovat solidní výkon z minulého týdne v Horažďovicích. Fotbalově vyspělý soupeř dokázal přesněji kombinovat, domácí dopláceli na zbytečné ztráty míče, neboť soupeř hrozil rychlým přechodem do protiútoku. Právě po jedné ze zbytečných ztrát míče šli hosté do vedení již v 15.´ utkání. Ve 26.´ tvrdě střílel z dobré vzdálenosti F. Šašek, ale gólman hostů vyrazil na roh. Ve 33.´ střílel také z dobré pozice J. Kopal, ale jen vedle host. branky. Ve 35.´ ztratil míč opět J. Hnojský a po rychlém protiútoku musel zatáhnout za záchrannou brzdu skluzem stoper domácích M. Hlaváč, bohužel v době, kdy si útočník hostů posunul míč před sebe, takže domácí zadák zasáhl jeho nohu a uviděl ČK.

Ve 2. pol. však hosté svoji početní převahu nevyužili, naopak vlastní nedisciplinovastí a nesmyslně tvrdými zákroky se sami dostali po 2 obdržených ČK do početní nevýhody. Nejprve byl za urážku rozhodčího vyloučen v 57.´ Brejcha a po brutálním zákroku na J. Kopala v 63.´ Houdek. Domácí se nadechli k náporu a poprvé v sezóně se jim podařilo alespoň srovnat pro ně nepříznivý stav. V 64.´ střílel tvrdě J. Sekyra, ale host. gólman vyrazil na roh. V 68.´ střílel z dobré pozice J. Hnojský, ale gólman hostů vytěsnil tentokrát na břevno. V 75.´ vstřelil svoji 1. branku v dresu Hradešic D. Hlavin, když vystřelil z 20-ti m nepříliš prudkou, ale skákavou střelu, kterou jinak výborný gólman hostů nedokázal zkrotit a vyrovnal tak na 1:1. Za tohoto stavu se hosté spokojili s bráněním nerozhodného výsledku, a protože se ani domácí nehnali bezhlavě do útoku, došlo na pokutové kopy, ve kterých měli více štěstí hosté, kteří proměnili všech 5 penalt. Za domácí neproměnil jen J. Sekyra a to rozhodlo, že si hosté odvezli o 1 bod navíc. 

Branky: 75. D. Hlavin - 15. Vyskočil, Rozhodčí: Ulrych Josef - F. Cihlář, M. Pena, 30 diváků, ŽK 0:5, ČK 1:2 (M. Hlaváč - Brejcha, Houdek)

Sestava domácích: F. Míček - M. Šmrha, M. Hlaváč, P. Řezáč, T. Nováček (D. Hlavin), J. Kopal, F. Šašek, J. Hnojský, J. Sekyra, L. Šmrha, D. Novák