16.kolo 5.-6.4.2014

SOKOL PAČEJOV - SOKOL HRADEŠICE    2:1 (1:0)

Milan Černík

Za Hradešice nastoupil letos poprvé na junior start hrající J. Sekyra a vůbec poprvé v mistrovském zápase Miroslav Kodýtek, který byl angažován jako náhrada za dlouhodobě zraněného Pavla Řezáče, který utrpěl v přátelském zápase v Lubech 2.3.2014 po úderu loktem dvojitou zlomeninu čelisti. Přestože hosté neměli tentokrát problémy se sestavou, podali průměrný výkon, který na bodový zisk nestačil. Obě branky umožnili vstřelit domácím po školáckých chybách. Po vstřelení 2. gólu předváděli domácí až neskutečné divadelní scény, které se vidí málokde. A tak se více nehrálo než hrálo, přesto mohli hosté získat minimálně 1 bod a několik z nich mělo v samotném závěru již ruce nad hlavou po hlavičce J. Hnojského z pěti metrů, míč ale vykopl z brankové čáry domácí hráč. Pochvalu za předvedený výkon a bojovnost si v týmu hostů zaslouží jen asi 2 - 3 hráči a zejména gólman D. Vávra, který zlikvidoval 3 velké šance domácích.

Tomáš Cihlář

Domácí měli před derby zápasem velké starosti se sestavou. Na pátečním tréninku se zranil Hosnedl a další hráči se omluvili těsně před zápasem. Přesto vlétli do zápasu ve velkém stylu. Už ve 2.minutě přesně odcentroval Bokr a Kubaň hlavičkou otevřel skóre zápasu. Během 1.poločasu si pak oba týmy vypracovaly po jedné gólové příležitosti. Ve 25.minutě hradešický Hnojský postupoval sám na brankáře Štěpána, snažil se ho přehodit, ale minul branku. O tři minuty se stejná situace opakovala na druhé straně, ale Kubaně vychytal brankář hostů.

Po změně stran se hosté snažili o vyrovnání a jejich úsilí bylo korunováno v 63.minutě, když  z trestného kopu vymetl levačkou šibenici Kopal a srovnal skóre. Rozhodnutí přinesla 79.minuta. To se z voleje krásně trefil  Vašek Klásek a zajistil domácím další tři cenné body. Závěrečný nápor hostů přinesl největší šanci snad v 5.minutě nastavení, kdy Šmrhovu střelu vykopával Pavelec z prázdné branky. Vítězství domácích bylo zasloužené, prokázali větší vůli po vítězství. Utkání řídila trojice rozhodčích Jiří Šlauf, Petr Komanec a Jan Krauz před velmi slušnou návštěvou 120 diváků.

Sestava Hradešic: D. Vávra - O. Starec, M. Šmrha, L. Šmrha, J. Sekyra (T. Nováček), M. Kodýtek (D. Hlavin), Fr. Šašek (J. Kopal), M. Hlaváč, J. Hnojský, V. Nauš, D. Novák

Sestava Pačejov:  Štěpán –  Bokr – Lávička – Fiřt – Pavelec – Polena – Hlůžek – Klásek – Mrázek  – Ticháček J. – Kubaň. Střídali:  Ticháček P., Kodýdek, Cikán J.

Branky:  Pačejov:  2. Kubaň Jaroslav - 79. Klásek Václav -   63.minuta Kopal Jiří

Rozhodčí:  : Šlauf Jiří, Komanec Petr, Krauz Jan,ŽK:   5 : 2 .Diváků: 120